RolePlay | Aleksandra Listwan - aktorka
Utalentowana aktorka teatralna, zadebiutowała w Teatrze Muzycznym we Wrocławiu "Czarnoksiężnik z krainy Oz", Znana z roli w serialu "Klan"
aktorka, aktorka teatralna, aktorka serialowa, klan, pierwsza miłość, Teatr Dramatyczny, Teatr Współczesny, Teatr Muzyczny Capitol, Teatr Powszechny Łódź,
17700
page-template-default,page,page-id-17700,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie: PWST we Wrocławiu

 

Wzrost: 158 cm

 

Oczy: Brązowe

 

 Języki: angielski – biegły
francuski, niemiecki – podstawowy

Urodzona 17 maja 1986, aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie AST), Wydział we Wrocławiu.

Jeszcze jako studentka zadebiutowała w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu (z którym współpracuje do dziś) rolą Dorotki w Czarnoksiężniku z Krainy Oz, za którą to rolę była nominowana do nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii Najciekawsza Rola Kobieca.

Występowała w produkcjach teatrów instytucjonalnych oraz nieinstytucjonalnych, teatrze telewizji, formach muzycznych, tanecznych i musicalowych, oraz serialach telewizyjnych. Przez 2 lata (2008-2010) związana z serialem Klan jako Pola Sochacka. Współpracowała między innymi z takimi teatrami jak: TR Warszawa, Wrocławski Teatr Współczesny, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Lubuski Teatr w Zielonej Górze. W swojej pracy zawodowej, zarówno przed jak i po uzyskaniu dyplomu, spotkała się m. in. z takimi reżyserami jak: Rodrigo Garcia, Weronika Szczawińska, Paweł Miśkiewicz, Patryk Vega, Wojciech Kościelniak, Eugeniusz Korin, Maciej Wojtyszko, Katarzyna Kalwat, Waldemar Krzystek.

Ostatnie sezony spędziła na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi, gdzie była laureatką licznych nagród zbiorowych i indywidualnych ( Złota Maska, I miejsce na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, Najlepsza Łódzka Rola Teatralna w Plebiscycie Halokultura). Tam również zrealizowała swój monodram Czad na podstawie autorskiego scenariusza.

Prywatnie psiara i entuzjastka akrobatyki powietrznej. Od niedawna mama.