RolePlay | Aleksandra Listwan
Pierwsza w Polsce agencja managerska wyspecjalizowana w kompleksowym prowadzeniu na rynku osób publicznych, zajmujących się działalnością artystyczną w obszarze sztuk: teatralnej, telewizyjnej i filmowej.
agencja aktorska, agencja aktorska Warszawa, aktor, aktorka, aktorzy, polscy aktorzy, młodzi aktorzy, młody aktor, Jacek Poniedziałek, Mateusz Król, Ganjalyan, Sebastian Cybulski, Piotr Trojan, znane twarze, młode talenty, nowe twarze, Szierok, actors, actor, actress, portfolio
17700
page-template-default,page,page-id-17700,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie: PWST we Wrocławiu

 

Wzrost: 158 cm

 

Oczy: Brązowe

 

 Języki: angielski – biegły
francuski, niemiecki – podstawowy

Urodzona 17 maja 1986, aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie AST), Wydział we Wrocławiu.

Jeszcze jako studentka zadebiutowała w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu (z którym współpracuje do dziś) rolą Dorotki w Czarnoksiężniku z Krainy Oz, za którą to rolę była nominowana do nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii Najciekawsza Rola Kobieca.

Występowała w produkcjach teatrów instytucjonalnych oraz nieinstytucjonalnych, teatrze telewizji, formach muzycznych, tanecznych i musicalowych, oraz serialach telewizyjnych. Przez 2 lata (2008-2010) związana z serialem Klan jako Pola Sochacka. Współpracowała między innymi z takimi teatrami jak: TR Warszawa, Wrocławski Teatr Współczesny, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Lubuski Teatr w Zielonej Górze. W swojej pracy zawodowej, zarówno przed jak i po uzyskaniu dyplomu, spotkała się m. in. z takimi reżyserami jak: Rodrigo Garcia, Weronika Szczawińska, Paweł Miśkiewicz, Patryk Vega, Wojciech Kościelniak, Eugeniusz Korin, Maciej Wojtyszko, Katarzyna Kalwat, Waldemar Krzystek.

Ostatnie sezony spędziła na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi, gdzie była laureatką licznych nagród zbiorowych i indywidualnych ( Złota Maska, I miejsce na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, Najlepsza Łódzka Rola Teatralna w Plebiscycie Halokultura). Tam również zrealizowała swój monodram Czad na podstawie autorskiego scenariusza.

Prywatnie psiara i entuzjastka akrobatyki powietrznej. Od niedawna mama.