RolePlay | Anna Paruszyńska
Pierwsza w Polsce agencja managerska wyspecjalizowana w kompleksowym prowadzeniu na rynku osób publicznych, zajmujących się działalnością artystyczną w obszarze sztuk: teatralnej, telewizyjnej i filmowej.
agencja aktorska, agencja aktorska Warszawa, aktor, aktorka, aktorzy, polscy aktorzy, młodzi aktorzy, młody aktor, Jacek Poniedziałek, Mateusz Król, Ganjalyan, Sebastian Cybulski, Piotr Trojan, znane twarze, młode talenty, nowe twarze, Szierok, actors, actor, actress, portfolio
18460
page-template-default,page,page-id-18460,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie: PWST w Krakowie

 

Wzrost: 164 cm

 

Oczy: Niebieskie

 

 Języki: niemiecki – zaawansowany
angielski – komunikatywny

 

 Umiejętności: podstawy szermierki, taniec, pływanie

 

 Śpiew: Alt

Urodzona 15.01.1990 w Jeleniej Górze. Ukończyła PWST w Krakowie w 2015 roku, na wydziale aktorstwo dramatyczne. Zagrała w spektaklach dyplomowych reżyserowanych przez Aleksandrę Popławską (koło Kwintowe), Jerzego Trelę (Samobójca), Pawła Świątka ( Murzyni).
Debiutowała w Teatrze Starym w Krakowie w spektaklu Marcina Libera „Stara Kobieta Wysiaduje”, współpracowała z Teatrem Bagatela w Krakowie, Teatrem IMKA, od 2016 jest na etacie w Teatrze Studio w Warszawie. Aktualnie gra w spektaklach „Berlin Alexanderplatz” , „Biesy” , „Dobra Terrorystka” , „Wyzwolenie” , „Szkarłatny Płatek i Biały”
W ostatnim czasie rozpoczęła współpracę z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.
Współpracowała także z Natalią Korczakowską, Agnieszką Olsten, Krzysztofem Garbaczewskim, Kubą Kowalskim, Michałem Kotańskim.