RolePlay | Bartosz Szpak - aktor, kompozytor, scenarzysta
Utalentowany, młody aktor, kompozytor i scenarzysta. Znany z "Broad Peak" i "Legiony" Współpracuje z Teatr Muzyczny Roma, niezależne teatry, teatr offowy, off.
aktor, aktor filmowy, aktor teatralny, kompozytor, scenarzysta, muzyk, Broad Peak, teatr niezależny, OFF, teatr offowy Legiony, Czułość, Teatr Muzyczny Roma, Roma, Teatr Roma
17329
page-template-default,page,page-id-17329,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie: PWSFTViT w Łodzi

 

Wzrost: 177 cm

 

Oczy: Niebieskie

 

 Języki: angielski – native (akcenty: brytyjski, amerykański, amerykański południowy, wschodnioeuropejski)
niemiecki – podstawowy

 

 Instrumenty: gitara elektryczna i akustyczna, gitara basowa, ukulele, handpan.

Śpiew: baryton, tenor.

Dodatkowe umiejętności: szermierka, jazda konna, jazda na nartach, pływanie.

Aktor za dnia, nocami kompozytor i scenarzysta. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Nie kryje się ze swoją słabością do zdrowej melancholii i smutnych rzeczy. Wesołe za bardzo go stresują, bo istnieje ryzyko, że bez ostrzeżenia dobiegną końca. Nie potrafi wystarczająco precyzyjnie określić nurtu swojej twórczości, dlatego posługuje się nieodłącznym zestawem wpływów i inspiracji: śnieg, puste ulice, płyta Soundgarden z 1994 roku, tylne wejścia do szarych kamienic, góry w zimie, miasto w zimie, wszystko w zimie. I zapach orzechów włoskich. A to wszystko najlepiej nocą.

 

W jego filmowym dorobku znajdują się duże polskie produkcje, w tym film „Broad Peak” Leszka Dawida, „Legiony” w reż. Dariusza Gajewskiego. Udziela się w kinie niezależnym: zapraszany na międzynarodowe festiwale film „C-Moll” Dory Laszlo-Gulyas oraz „Czułość” w reżyserii Wacława Mikłaszewskiego, który otrzymał główne nagrody na 3D KIFF Festival w Seoulu i na 3D Movie Festival w Los Angeles.

 

Autor muzyki do filmów, przedstawień teatralnych, słuchowisk i pokazów mody.

 

Od 2016 roku pod szyldem kolektywu „Stories by” i we współpracy z Audioteka.pl realizuje autorskie superprodukcje dźwiękowe, w których odpowiada za scenariusz, reżyserię i muzykę: „Czarne Źródło” z Anną Dereszowską i Andrzejem Chyrą, „Sherlock Holmes:
Odcienie Czerni” z Robertem Więckiewiczem i Jackiem Braciakiem, oraz „Kim jest Max Winckler?” z Piotrem Fronczewskim i Marianem Dziędzielem w rolach głównych.

 

Na stałe działa na deskach Teatru Muzycznego Roma, gdzie występuje w spektaklu „Once” w reż. Wojciecha Kępczyńskiego.

 

Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami teatralnymi, takimi jak Mariusz Grzegorzek (Lament Łódzki, 2014) Jacek Orłowski (Próby, 2015) Rudolf Zioło (Marat/Sade, 2014).
W ramach niezależnych działań teatralnych pracował z takimi postaciami polskiego offu jak Dawid Zalesky („Arcykłamcy” 2019) czy Agata Baumgart („Gdzie jest Zip Coon?”)/ Dwukrotnie uczestniczył w Nurcie OFF Festiwalu PPA we Wrocławiu.

Demo reel

CV – AKTOR

CV – KOMPOZYTOR

DEMO KOMPOZYTORSKIE

Soundtrack

Soundtrack