RolePlay | Bartosz Szpak
Pierwsza w Polsce agencja managerska wyspecjalizowana w kompleksowym prowadzeniu na rynku osób publicznych, zajmujących się działalnością artystyczną w obszarze sztuk: teatralnej, telewizyjnej i filmowej.
agencja aktorska, agencja aktorska Warszawa, aktor, aktorka, aktorzy, polscy aktorzy, młodzi aktorzy, młody aktor, Jacek Poniedziałek, Mateusz Król, Ganjalyan, Sebastian Cybulski, Piotr Trojan, znane twarze, młode talenty, nowe twarze, Szierok, actors, actor, actress, portfolio
17329
page-template-default,page,page-id-17329,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie: PWSFTViT w Łodzi

 

Wzrost: 177 cm

 

Oczy: Niebieskie

 

 Języki: angielski – native (akcenty: brytyjski, amerykański, amerykański południowy, wschodnioeuropejski)
niemiecki – podstawowy

 

 Instrumenty: Gitara elektryczna i akustyczna, gitara basowa, ukulele, handpan.

Śpiew: baryton, tenor.

Dodatkowe umiejętności: szermierka, jazda konna, jazda na nartach, pływanie.

Urodzony w Bielsku-Białej. Aktor, kompozytor, performer.

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Po ukończeniu szkoły nawiązał współpracę z reżyserem Jackiem Orłowskim i aktorem Bronisławem Wrocławskim, pracując przy projektach związanych z ich fundacją, kierującą Instytutem Teatralnym im. Mieczysława Hertza w Łodzi. W tym samym czasie był związany z Fundacją Isyrius, gdzie w programie naukowym z dziedziny technologii 3D prowadził badania nad aktorskimi narzędziami pracy przy projektach stereoskopowych. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami, takimi jak Mariusz Grzegorzek (Lament Łódzki, 2014) Jacek Orłowski (Próby, 2015) Rudolf Zioło (Marat/Sade, 2014), Małgorzata Warsicka (Poskromienie Złośnicy, 2013).

W jego filmowym dorobku znajdują się niezależne produkcje polskie i zagraniczne, w tym film „Czułość” w reżyserii Wacława Mikłaszewskiego, który otrzymał główne nagrody na 3D KIFF Festival w Seoulu i na 3D Movie Festival w Los Angeles, „The Goods” w reżyserii Joshua Crone, zakwalifikowany do PF Festival w Los Angeles, oraz „Legiony” w reż. Dariusza Gajewskiego.

Autor muzyki do kilkunastu filmów i przedstawień teatralnych.

W 2016 r. premierę miało słuchowisko wilekoobsadowe „Kim jest Max Winckler?”, stworzone w koprodukcji ze studiem Sound Tropez, w którym odpowiadał za scenariusz, reżyserię i muzykę.

Obecnie, wraz z Wacławem Mikłaszewskim, rozwija projekt pełnometrażowej adaptacji filmowej sztuk Bogusława Schaeffera oraz współpracuje z serwisem Audioteka.pl pisząc scenariusze kolejnych produkcji audio.

Demo reel

Soundtrack