RolePlay | Hanka Brulińska
Agencja aktorska reprezentująca wąskie grono aktorów. Pracujemy indywidualnie z naszymi Aktorami, doradzając i przygotowując im jak najlepsze portfolio. Współpracujemy z aktorami, aktorkami, realizatorami, reprezentując ich przy niejednym zleceniu. Siedziba agencji mieści się w przestrzeni do wynajęcia, która może być wykorzystana jako studio lub obiekt zdjęciowy. Dysponujemy również własnym studiem fotograficznym i sprzętem, co ułatwia nam tworzenie wyjątkowych materiałów promocyjnych każdego z aktorów.
agencja aktorska, agencja aktorska Warszawa, aktor, aktorka, aktorzy, polscy aktorzy, młodzi aktorzy, młody aktor, Kamil Szeptycki, Ganjalyan, Kasia Maria Zielińska, studio fotograficzne, studio castingowe, plan zdjęciowy, obiekt zdjęciowy, studio, znane twarze, młode talenty, nowe twarze, Szierok, actors, actor, actress, portfolio
16578
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16578,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Hanka Brulińska

Data urodzenia

8 lutego 1980r.

Wykształcenie

PWST Wrocław

Wzrost

168 cm

Filmografia

Kategoria
Aktorka
Biogram

Absolwentka wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu. Niezależny twórca filmowy i teatralny. Brała udział w licznych warsztatach teatralnych i tanecznych.  Od 2005 roku związana jest z Teatrem im.J. Osterwy w Lublinie, gdzie zagrała kilkanaście znaczących ról (min.: Julię w „Romeo i Julii” Szekspira,  Balladynę w „Balladynie” Słowackiego, Mariannnę w „Opowieściach Lasku Wiedeńskiego” Odona von Horvatha, Rózię w „Dożywociu” A. Fredry, Różę w „Widnokregu” W. Myśliwskiego). Za rolę Adeli w „Nocy Wielkiego Sezonu”otrzymała nagrodę Kulturalną. Ma na swoim koncie także kilka ról filmowych  i kilka rol w filmach studentow Szkol Filmowych. Wykładała „Elementarne zadania aktorskie” w Szkole Aktorskiej w Lublinie i w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Obecnie wykłada w Szkole Machulskich („Metodyka pracy Aktorskiej”, „Metodyka pracy nad wierszem”). Od kilku lat pracuje nad własnym programem autorskim. Jako trener  prowadzi liczne warsztaty dla grup międzynarodowych dotyczących różnych  zagadnień., np. pracy nad głosem,  nad ciałem,  nad interpretacją tekstu.

W 2011r.  swoim autorskim scenariuszem „Biec w stronę TY”  wygrała konkurs organizowany przez Lubelski Fundusz Filmowy na scenariusz filmu. W 2012 roku otrzymała nagrodę artystyczną od Prezydenta Miasta Lublina za reżyserię tegoż filmu. W 2014 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało jej stypendium  na kolejny scenariusz filmowy. Film „Biec w stronę ty” wyświetlany był w kinach studyjnych w całej Polsce (Dytrybutor Vivarto i Aurora Films), jak również pokazywany był m.in. na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, na Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, w Australii i Indiach podczas Trans Art Sympozjum – w ramach projektu Human Family Standard, w którego realizację  Hanka Brulińska  zaangażowana jest na stałe.