Your image is your brand

Dominika Biernat

aktorka
1982
agent
Daria Ewing
+48 733 336 779
daria@agencjaroleplay.pl

informacje

Przedział wiekowy ról: 36-45

Wykształcenie: PWSFTViT w Łodzi

Wzrost: 164 cm

Oczy: brązowe

Języki: angielski (native),
niemiecki, francuski (podstawowy)

Umiejętności:

filmografia

2022 - KOBIETA NA DACHU (Film fabularny) - Elwira Piątek, kasjerka w banku

2020 - OSTATNIE ŚNIEGI (Etiuda szkolna)

2020 - SWEAT (Film fabularny) - Wiktoria

2019 - NA KRAŃCU MIASTA (Etiuda szkolna)

2019 - UKĄSZENIE (Etiuda szkolna) - Ewa, przyjaciółka Zofii

2019 - WARANY Z KOMODO (Film fabularny)

2019 - WOJENNE DZIEWCZYNY (Serial fabularny) - Rachela - odc.: 31, 32, 33.

2018 - WSZYSTKO O MOJEJ MATCE (Spektakl telewizyjny)

2017 - DZIKIE RÓŻE (Film fabularny) - Basia

2016 - CZUŁOŚĆ (Film fabularny) - Hanna, znajoma Marii

2016 - NA DOBRE I NA ZŁE (Serial fabularny) - Natalia Fukiel, matka Jerzego - odc. 646.

2016 - PLANETA ZIEMIA (Etiuda szkolna) - Ewa

2015 - BIAŁY DMUCHAWIEC (Spektakl telewizyjny) - Dominika

2015 - SECESSION (Etiuda szkolna) - Hania

2015 - UWIKŁANI (Serial fabularny) - Kasia Roguska - odc. 5.

zobacz pełną filmografię

biogram

Absolwentka Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTv i T 2007. Zaliczona przez tygodnik Polityka, kwartalnik „Notatnik Teatralny” do grona najlepszych młodych polskich aktorek. Uhonorowana nagrodą „Gazety Wyborczej” dla najlepszej aktorki sezonu 2007/2008 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Nagroda aktorska na Festiwalu Prapremier za rolę C. w „Łaknąć”. Nagroda aktorska na Festiwalu Dzika Róża w Kielcach za rolę de Tourvel w spektaklu Radka Rychcika „Niebezpieczne Związki” Debiutowała w spektaklu „Tlen” w reżyserii Aleksandry Koniecznej w Teatrze Rozmaitości. Gra w Teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Polskim Bydgoszczy.

Znaczące role teatralne w jej dorobku to m.in: Wendla Bergman w „Przebudzeniu wiosny” w reżyserii Wiktora Rubina, Zura w „Nordost” w reżyserii Grażyny Kani, Kobieta 1 w „Starość jest piękna” w reżyserii Łukasza Kosa, 25 postaci w „Witaj/Żegnaj” w reżyserii Jana Klaty, C. w „Łaknąć” w reżyserii Łukasza Chotkowskiego, Sonia w „Płatonowie” w reżyserii Mai Kleczewskiej, Kaleka i Matka w „Babel” w reżyserii Mai Kleczewskiej, Małgorzata w „Fauście” w reżyserii Michała Borczucha.Współpracuje z Teatrem
Łaźnia Nowa w Krakowie gdzie wystąpiła w spektaklu”Paradiso” w reżyserii Michała Borczucha oraz w wielokrotnie nagradzanym spektaklu „Wszystko o mojej matce” w reżyserii Michała Borczucha (Grand Prix na Festiwalu Boska Komedia w Krakowie 2016, Grand Prix Kaliskie Spotkania Teatralne 2016, Grand Prix Nowa Dramaturgia 2016).Współpracuje z Nowym Teatrem w Warszawie gdzie zagrała w ” Życiu seksualnym dzikich” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, przedstawieniu, za które Garbaczewski otrzymał Paszport Polityki w 2012 roku oraz w „Kamiennym niebie zamiast Gwiazd” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego”, „Zewie Cthulhu” w reżyserii Michała Borczucha.Od czerwca 2017 roku związana z Teatrem Studio Galeria w Warszawie gdzie zagrała w „Bydle” w reżyserii Jacka Poniedziałka oraz „Dziewczynkach” w reżyserii Gosi Wdowik.Zagrała w filmie „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej, „Planeta Ziemia” Anny Morawiec oraz w debiucie fabularnym Michała Borczucha ” Warany z Komodo”.

video
zobacz aktorkę również