RolePlay | Anna Paruszyńska - aktorka
Utalentowana aktorka, chętnie gra w spektaklach. Zadebiutowała w filmie "Dzikie róże", W ostatnim czasie rozpoczęła współpracę z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.
aktorka, aktorka teatralna, aktorka filmowa, teatr, teatr bagatela, teatr studio, teatr studio w Warszawie, teatr łaźnia nowa w Krakowie
18460
page-template-default,page,page-id-18460,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie: PWST w Krakowie

 

Wzrost: 164 cm

 

Oczy: Niebieskie

 

 Języki: niemiecki – zaawansowany
angielski – komunikatywny

 

 Umiejętności: podstawy szermierki, taniec, pływanie

 

 Śpiew: Alt

Urodzona 15.01.1990 w Jeleniej Górze. Ukończyła PWST w Krakowie w 2015 roku, na wydziale aktorstwo dramatyczne. Zagrała w spektaklach dyplomowych reżyserowanych przez Aleksandrę Popławską (koło Kwintowe), Jerzego Trelę (Samobójca), Pawła Świątka ( Murzyni).
Debiutowała w Teatrze Starym w Krakowie w spektaklu Marcina Libera „Stara Kobieta Wysiaduje”, współpracowała z Teatrem Bagatela w Krakowie, Teatrem IMKA, od 2016 jest na etacie w Teatrze Studio w Warszawie. Aktualnie gra w spektaklach „Berlin Alexanderplatz” , „Biesy” , „Dobra Terrorystka” , „Wyzwolenie” , „Szkarłatny Płatek i Biały”
W ostatnim czasie rozpoczęła współpracę z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie.
Współpracowała także z Natalią Korczakowską, Agnieszką Olsten, Krzysztofem Garbaczewskim, Kubą Kowalskim, Michałem Kotańskim.