Choreografia Heleny Ganjalyan w spektaklu „Raj Wariatów” !

Na deskach legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej premierowo wystawiono „Raj wariatów” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Helena Ganjalyan przygotowała choreografię do tego spektaklu. Helenie i całemu zespołowi gratulujemy.

Przedstawiamy dwie pierwsze recenzję, zachęcając Was i zapraszając do obejrzenia tego przedstawienia:

1)

„Potem będzie nie mniej obrazoburczo i skandalicznie, gdy Święty Piotr zaprzeczy swojej sprawczej roli w stworzeniu Kościoła podczas spotkania z Papieżem (Robert Gulaczyk), ku wyraźnemu sprzeciwowi obrońców jedynie słusznej doktryny. W tym przypadku Chóru Pomników (biskupów, czyli książąt Kościoła). To zresztą jedna z kilku świetnie zainscenizowanych scen zbiorowych przedstawienia w choreografii Heleny Ganjalyan.”

Więcej: Czas Apokalipsy w „Raju wariatów” Strindberga i Kostrzewskiego

2)

„Koncepcja „Raju wariatów” opiera się na doskonale znanym motywie wędrówki. (…). Próba miłości, państwa idealnego (świetnie wykreowanej krainy leniuchów skojarzeniowo przypominającej nieco filmową Szuflandię z „Kinksajzu” Juliusza Machulskiego), a wreszcie kryzys wiary i idei to jak u Dantego podróż przez kolejne kręgi wtajemniczenia, ale w tej peregrynacji towarzyszem nie jest Wergiliusz, ale demoniczny Doktor Wszechwiedzący.”

Więcej: TR Konkrety: „Raj wariatów” w gabinecie luster