Wykształcenie: PWSFTViT w Łodzi

 

Wzrost: 164 cm

 

Oczy: Brązowe

 

 Języki: angielski – native,
niemiecki, francuski – podstawowy

Absolwentka Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTv i T 2007. Zaliczona przez tygodnik Polityka, kwartalnik „Notatnik Teatralny” do grona najlepszych młodych polskich aktorek. Uhonorowana nagrodą „Gazety Wyborczej” dla najlepszej aktorki sezonu 2007/2008 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Nagroda aktorska na Festiwalu Prapremier za rolę C. w „Łaknąć”. Nagroda aktorska na Festiwalu Dzika Róża w Kielcach za rolę de Tourvel w spektaklu Radka Rychcika „Niebezpieczne Związki” Debiutowała w spektaklu „Tlen” w reżyserii Aleksandry Koniecznej w Teatrze Rozmaitości. Gra w Teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Polskim Bydgoszczy.

Znaczące role teatralne w jej dorobku to m.in: Wendla Bergman w „Przebudzeniu wiosny” w reżyserii Wiktora Rubina, Zura w „Nordost” w reżyserii Grażyny Kani, Kobieta 1 w „Starość jest piękna” w reżyserii Łukasza Kosa, 25 postaci w „Witaj/Żegnaj” w reżyserii Jana Klaty, C. w „Łaknąć” w reżyserii Łukasza Chotkowskiego, Sonia w „Płatonowie” w reżyserii Mai Kleczewskiej, Kaleka i Matka w „Babel” w reżyserii Mai Kleczewskiej, Małgorzata w „Fauście” w reżyserii Michała Borczucha.Współpracuje z Teatrem
Łaźnia Nowa w Krakowie gdzie wystąpiła w spektaklu”Paradiso” w reżyserii Michała Borczucha oraz w wielokrotnie nagradzanym spektaklu „Wszystko o mojej matce” w reżyserii Michała Borczucha (Grand Prix na Festiwalu Boska Komedia w Krakowie 2016, Grand Prix Kaliskie Spotkania Teatralne 2016, Grand Prix Nowa Dramaturgia 2016).Współpracuje z Nowym Teatrem w Warszawie gdzie zagrała w ” Życiu seksualnym dzikich” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, przedstawieniu, za które Garbaczewski otrzymał Paszport Polityki w 2012 roku oraz w „Kamiennym niebie zamiast Gwiazd” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego”, „Zewie Cthulhu” w reżyserii Michała Borczucha.Od czerwca 2017 roku związana z Teatrem Studio Galeria w Warszawie gdzie zagrała w „Bydle” w reżyserii Jacka Poniedziałka oraz „Dziewczynkach” w reżyserii Gosi Wdowik.Zagrała w filmie „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej, „Planeta Ziemia” Anny Morawiec oraz w debiucie fabularnym Michała Borczucha ” Warany z Komodo”.