RolePlay | Joanna Jabłczyńska - aktorka
Utalentowana aktorka filmowa, teatralna. Znana z "Na wspólnej" oraz była solistką zespołu "Fasolki". Bierze udział w programach rozrywkowych "TzG", "Twoja twarz brzmi znajomo" czy "Agent Gwiazdy"
młoda aktorka, aktorka filmowa, aktorka teatralna, Agent - Gwiazdy, Agent, programy rozrywkowe, taniec z gwiazdami, twoja twarz brzmi znajomo, na wspólnej, dubbing filmowy, aktorka serialowa, tvn
19610
page-template-default,page,page-id-19610,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Karierę artystyczną rozpoczęła już w 1993 roku, po wygraniu eliminacji do Telewizyjnego Zespołu Dziecięcego „Fasolki”, w którym była solistką zespołu. Następnie wystąpiła w programie telewizyjnym Tik-Tak. Przez wiele lat prowadziła program dla dzieci Teleranek.

W 1999 roku zadebiutowała jako aktorka w serialach telewizyjnych. Wystąpiła również w kilku filmach fabularnych, m.in. w filmie „Nigdy w życiu!”, w Najbardziej znana jest jednak z roli Marty Konarskiej z serialu TVN Na Wspólnej.

 

Wzięła udział w telewizyjnych programach rozrywkowych: Taniec z gwiazdami, Jak oni śpiewają, Agent – Gwiazdy i Twoja twarz brzmi znajomo.

 

Poza aktorstwem, jej pasją jest dubbing, zarówno filmowy, jak i w grach komputerowych. W 2015 roku na V Festiwalu Filmów Animowanych „Animocje” w Bydgoszczy otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w dubbingu filmowym.