Wykształcenie: PWSFTViT w Łodzi

Izraelska Szkoła Dramatyczna „HaDerech” – wydział aktorski

Roczny Kurs Mistrzowski „Aktorstwo przed kamerą” prowadzonego przez Ruth Dytchess (Izrael)

 

Wzrost: 162 cm

 

Oczy: Niebieskie

 

 Języki: 

angielski – biegły w mowie i piśmie

hebrajski – biegły w mowie i piśmie

niemiecki, rosyjski – podstawy

Absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Filmowej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi, wydziału aktorskiego izraelskiej szkoły dramatycznej „HaDerech” oraz rocznego kursu mistrzowskiego „Aktorstwo przed kamerą” prowadzonego przez Ruth Dytchess (Izrael).

Za rolę Saszy w przedstawieniu dyplomowym „Letnisko. Improwizacje” w reżyserii Macieja Podstawnego otrzymała wyróżnienie ministra kultury i dziedzictwa narodowego na XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Współpracowała m.in. z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, teatrem „Tzavta” w Tel Avivie i teatrem „Bajt Riszonim” w Giwatajm, gdzie na przestrzeni lat miała okazję pokazać się zarówno w repertuarze komediowym (w tym w bajkach i musicalach) jak i dramatycznym.

Ma za sobą udział zarówno w polskich jak i izraelskich produkcjach filmowych i telewizyjnych ( „Opowieść o miłości i mroku”, reż. Natalie Portman, „The Past Life” reż. Avi Nesher, „The Friendship of the Ring” reż. Arik Lubetzky, a także “Hotel 52”, “Belle Epoque” czy “O mnie się nie martw”) Mówi płynnie po angielsku i hebrajsku. Oprócz aktorstwa zajmuje się również pisaniem, tłumaczeniem i nauczaniem. Współzałożycielka kolektywu „Ilustracja” propagującego krzewienie polskiej kultury i języka dla dzieci z rodzin mieszanych w Izraelu. Trzykrotna stypendystka (wraz z kolektywem „Ilustracja”) Wydziału Konsularnego Ambasady Polskiej w Tel Awiwie na projekty edukacyjno – artystyczne (2015 i 2017 rok). Animator i edukator w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”.

Showreel