Wykształcenie:
– dziennikarstwo na Frei Universität w Berlinie. Ostatni rok na paryskiej Sorbonie;
– szkoła aktorska Cours Florent;
– kurs aktorstwa pod okiem Jacka Waltzera i Susan Batson (z którą pracuje m.in. Juliette Binoche i Nicole Kidman);
– kurs aktorski w Actor’s Studio;

 

Wzrost: 177 cm

 

Oczy: Brązowe

 

Języki:
– niemiecki – język ojczysty;
– angielski – native (akcenty: brytyjski, amerykański, amerykański południowy, wschodnioeuropejski);
– francuski – native;
– polski – biegły (z akcentem);
– hiszpański – komunikatywny;

Śpiew: alt

Katharina Baron jest aktorką, reżyserką oraz producentką, która pracuje m.in. w Los Angeles, Nowym Jorku, Niemczech, Francji oraz w Polsce.

 

Ukończyła dziennikarstwo na Frei Universität w Berlinie. Ostatni rok spędziła na wymianie studenckiej na paryskiej Sorbonie. W Paryżu dołączyła do aktorskiej szkoły Cours Florent, następnie uczyła się aktorstwa pod okiem Jacka Waltzera i Susan Batson (z którą pracuje m.in. Juliette Binoche i Nicole Kidman). Ukończyła także kurs aktorski w Actor’s Studio.

 

Do tej pory zagrała w dwóch niemieckich serialach kryminalnych „Polizeiruf” i „Soko”. Wystąpiła we francuskim filmy „Arletty” w reżyserii Arnauda Selignac. Zagrała w „Joy de V”, filmie z gatunku noir, w reżyserii Nadii Szold.  Wystąpiła również w roli głównej w filmie „The Frozen Sea”, Alvina Case.

Katharina w swojej działalności nie ogranicza się tylko do aktorstwa. Zrobiła takie krótkie filmy jak „Hotel Amour” czy „Sweet Focus”, gdzie wystąpiła w roli producenta i reżysera, a także w nich wystąpiła. Obrazy te zostały dobrze przyjęte w Niemczech na Hofer Festival, we Włoszech na Rome Independent Film Festival i we Francji na Cannes Short Film Corner. Obecnie rozwija swoje projekty filmowe oraz TV.

 

Współtworzyła kontent, wyreżyserowała oraz wyprodukowała reklamy dla takich marek jak: Mercedes-Benz, Swarovski, VW, Smart, STYLEBOP, Interview Magazine, Oyster, Vogue, SOHO House i Braun (z Jessicą Alba). Pracowała również jako dyrektor kreatywna i redaktor działu mody dla magazynu Swarovski. Jest członkiniom organizacji Women in Film oraz mówcą w Hollywood Digital.

Demo reel

Reżyseria

Reżyseria

Reżyseria

Reżyseria

Demo reel

Scena