RolePlay | Katharina Baron
Pierwsza w Polsce agencja managerska wyspecjalizowana w kompleksowym prowadzeniu na rynku osób publicznych, zajmujących się działalnością artystyczną w obszarze sztuk: teatralnej, telewizyjnej i filmowej.
agencja aktorska, agencja aktorska Warszawa, aktor, aktorka, aktorzy, polscy aktorzy, młodzi aktorzy, młody aktor, Jacek Poniedziałek, Mateusz Król, Ganjalyan, Sebastian Cybulski, Piotr Trojan, znane twarze, młode talenty, nowe twarze, Szierok, actors, actor, actress, portfolio
19125
page-template-default,page,page-id-19125,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie:
– dziennikarstwo na Frei Universität w Berlinie. Ostatni rok na paryskiej Sorbonie;
– szkoła aktorska Cours Florent;
– kurs aktorstwa pod okiem Jacka Waltzera i Susan Batson (z którą pracuje m.in. Juliette Binoche i Nicole Kidman);
– kurs aktorski w Actor’s Studio;

 

Wzrost: 177 cm

 

Oczy: Brązowe

 

Języki:
– niemiecki – język ojczysty;
– angielski – native (akcenty: brytyjski, amerykański, amerykański południowy, wschodnioeuropejski);
– francuski – native;
– polski – biegły (z akcentem);
– hiszpański – komunikatywny;

Śpiew: alt

Katharina Baron jest aktorką, reżyserką oraz producentką, która pracuje m.in. w Los Angeles, Nowym Jorku, Niemczech, Francji oraz w Polsce.

 

Ukończyła dziennikarstwo na Frei Universität w Berlinie. Ostatni rok spędziła na wymianie studenckiej na paryskiej Sorbonie. W Paryżu dołączyła do aktorskiej szkoły Cours Florent, następnie uczyła się aktorstwa pod okiem Jacka Waltzera i Susan Batson (z którą pracuje m.in. Juliette Binoche i Nicole Kidman). Ukończyła także kurs aktorski w Actor’s Studio.

 

Do tej pory zagrała w dwóch niemieckich serialach kryminalnych „Polizeiruf” i „Soko”. Wystąpiła we francuskim filmy „Arletty” w reżyserii Arnauda Selignac. Zagrała w „Joy de V”, filmie z gatunku noir, w reżyserii Nadii Szold.  Wystąpiła również w roli głównej w filmie „The Frozen Sea”, Alvina Case.

Katharina w swojej działalności nie ogranicza się tylko do aktorstwa. Zrobiła takie krótkie filmy jak „Hotel Amour” czy „Sweet Focus”, gdzie wystąpiła w roli producenta i reżysera, a także w nich wystąpiła. Obrazy te zostały dobrze przyjęte w Niemczech na Hofer Festival, we Włoszech na Rome Independent Film Festival i we Francji na Cannes Short Film Corner. Obecnie rozwija swoje projekty filmowe oraz TV.

 

Współtworzyła kontent, wyreżyserowała oraz wyprodukowała reklamy dla takich marek jak: Mercedes-Benz, Swarovski, VW, Smart, STYLEBOP, Interview Magazine, Oyster, Vogue, SOHO House i Braun (z Jessicą Alba). Pracowała również jako dyrektor kreatywna i redaktor działu mody dla magazynu Swarovski. Jest członkiniom organizacji Women in Film oraz mówcą w Hollywood Digital.

Demo reel

Reżyseria

Reżyseria

Reżyseria

Reżyseria

Demo reel

Scena