Przedział wiekowy ról: 26-34

 

Wykształcenie: PWSFTViT w Łodzi

 

Wzrost: 182 cm

 

Oczy: Niebieskie

 

Języki: niemiecki – biegły,
angielski – zaawansowany (Certyfikat FCE)

 

Umiejętności: pływanie, prawo jazdy kat. B, jazda konna, piłka nożna, szermierka, koszykówka, taniec współczesny, siatkówka, jazda na łyżwach, jazda na nartach.

Urodził się 13 marca 1993 roku w Chełmie, gdzie już w gimnazjum podejmował pierwsze aktorskie próby w młodzieżowym ,,Teatrze MY”. W 2017 roku ukończył wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Podczas studiów współpracował z Teatrem Szwalnia, gdzie zagrał w spektaklu w reż. M. Brzozowskiego „Matka Joanna od Aniołów” oraz Teatrem Małym w Łodzi grając w farsie w reż. M. Pilawskiego „Zwariować Można”. Na drugim roku studiów debiutował na dużym ekranie w filmie ,,Kamienie na Szaniec”. W 2016 roku miał premierę dyplom teatralny ,,Laleczka” w reż. J. Poniedziałka za który otrzymał zespołową nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2016 rok. Natomiast jego drugi dyplom teatralny ,,Maria Stuart” w reż. G. Wiśniewskiego zakwalifikował się do wielu prestiżowych europejskich festiwali teatralnych i był pokazywany m. in. w Wiedniu, Brnie, Belgradzie, Stuttgarcie. Na ostatnim roku studiów otrzymał stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Od trzech lat pracuje również w dubbingu podkładając swój głos w filmach kinowych oraz bajkach animowanych, współpracuje z Arturem Tyszkiewiczem, Elżbietą Kopocińską,  Markiem  Robaczewskim, Miriam Aleksandrowicz, Arturem Kaczmarskim, Zbigniewem Suszyńskim, Katarzyną Ciecierską, Januszem Dąbrowskim, Anetą Michalczyk, Andrzejem Chudym, Janem Aleksandrowiczem-Krasko.

Ostatnio można go było oglądać w serialach telewizyjnych: ,,Stulecie Winnych”, „Król” i ,,Tajemnica Zawodowa”.