Wykształcenie: PWST Kraków

 

Wzrost: 168 cm

 

Oczy: Niebieskie

 

 Języki: angielski – biegle, niemiecki komunikatywny

 

 Instrumenty: Fortepian, ukulele

 

sport: wspinaczka

 

prawo jazdy kat.B

Aktorka, choreografka, performerka mieszkająca w Warszawie. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (2013)

​W latach 2013-2018 współpracowała m.in. z Teatrem Wielkim Operą Narodową, Centrum w Ruchu, Teatrem Powszechnym w Warszawie, TR Warszawa/ Muzeum POLIN, Komunią/Warszawa, Warszawską Operą Kameralną. a także takimi artystami jak Bartosz Konopka, Agnieszka Glińska, Weronika Pelczyńska, Izabela Chlewińska, Marta Ziółek, Agata Baumgart czy Caroline Finn.

Poza teatrem i filmem współpracuje również z artystami innych dziedzin współtworząc projekty video, instalacje performatywne i teledyski.

Brała udział w programie Teatr Formy- Działania Performera odbywającym się w Krakowie i Bergen, prowadzonym przez Ole Martina Meland (Carte Blanche, Norwegia) a także Choreo Lab Warszawa- Zurich – warsztatach dla młodych tancerzy i choreografów z Polski i Szwajcarii (Centrum w Ruchu). Była stypendystką programu twórczego TanzMedienAkademie w Bauhaus Universitat (Weimar 2010).
Laureatka III edycji konkursu Entrée w Chorzowie (2013) i Stypendium Twórczego Miasta Przemyśl (2015).