Rok urodzenia: 1988

 

Wzrost: 183

 

Kolor oczu: niebieskie

 

Języki obce: angielski (biegle), śląski (biegle)

 

Wykształcenie: Doktor Sztuk Filmowych i Teatralnych, Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

 

Umiejętności: Prawo jazdy kat. B, śpiew (tenor), dubbing, Motion Capture (MOCAP), judo, szermierka, pływanie, jazda na nartach, koszykówka, siatkówka, piłka nożna.

Ślązak. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Doktor w dziedzinie Sztuk Filmowych i Teatralnych. Na co dzień aktor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. W teatrze współpracuje z jednymi z najważniejszych polskich reżyserów w tym z Mają Kleczewską, Wojciechem Farugą, Małgorzatą Bogajewską czy Robertem Talarczykiem.

 

Zagrał w wielu produkcjach filmowych: „Sztuce Kochania” Marii Sadowskiej, „Gwiazdach” Jana Kidawy-Błońskiego, „Pogrzebinach” Wojciecha Stupnickiego, „Magdalenie” Mateusza Znanieckiego oraz m.in w serialach „Papiery na szczęście”, „Na dobre i na złe” czy „Miasto skarbów”. Wcielił się w jedną z głównych postaci w wielokrotnie nagradzanym na całym świecie krótkometrażowym filmie animowanym Tomka Popakula „ACID RAIN”. Jest odtwórca głównej roli w serialu „Patrol”. Współpracuje z Audioteką oraz współpracował ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przy dubbingu filmów animowanych.