RolePlay | Krzysztof Ogłoza
Pierwsza w Polsce agencja managerska wyspecjalizowana w kompleksowym prowadzeniu na rynku osób publicznych, zajmujących się działalnością artystyczną w obszarze sztuk: teatralnej, telewizyjnej i filmowej.
agencja aktorska, agencja aktorska Warszawa, aktor, aktorka, aktorzy, polscy aktorzy, młodzi aktorzy, młody aktor, Jacek Poniedziałek, Mateusz Król, Ganjalyan, Sebastian Cybulski, Piotr Trojan, znane twarze, młode talenty, nowe twarze, Szierok, actors, actor, actress, portfolio
18972
page-template-default,page,page-id-18972,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie: AT Warszawa

 

Wzrost: 174 cm

 

Oczy: Niebieskie

 

 Języki: angielski, francuski- podstawowy

Aktor, pedagog.  Absolwent  warszawskiej Akademii Teatralnej .

Od 2003 do 2018 roku stale związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie gdzie zagrał w wielu spektaklach, współpracując z takimi reżyserami jak: Paweł Miśkiewicz, Agnieszka Glińska, Andriej Moguczij, Michael Marmarinos, Grażyna Kania , Michał Kmiecik, Maciej Podstawny czy Marcin Liber. Pracował również z Robertem Wilsonem  a także dwukrotnie wziął udział w warsztatach Krystiana Lupy, których efektem był spektakl „Poszerzenie pola walki” w reż.Tomasza Węgorzewskiego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W 2011 roku wziął udział w głośnej inscenizacji „Mszy” w reż. artysty sztuk wizualnych  Artura Żmijewskiego.

 

Przez wiele lat był związany ze Studiem Teatralnym KOŁO gdzie grał w spektaklach Igora Gorzkowskiego Wynajmę pokój „(2001) i „Absolutnie off show „(2003), a także  Teatrem 2xU, w którym zagrał   tytułową rolę  w spektaklu „Śmierć Człowieka-Wiewiórki” w reż. Marcina Libery.

Gościnnie związany również  z Teatrem  Imka Tomasza Karolaka i Teatrem Scena Prezentacje w Warszawie.

 

W Teatrze Telewizji debiutował w nagrodzonym spektaklu „Pasożyt” w reż.Marcina Wrony. Później spotkał się m.in. z Izabellą Cywińską (Dotknięcia 2002, Bar Świat 2003), Olgą Lipińską (Krakowiacy i górale 2006), Krzysztofem Zaleskim (Słowo honoru 2007). Zagrał między innymi w filmach: Ryszard Bugajskiego (Układ Zamknięty 2013, Zaćma 2017), Macieja Pieprzycy (Chce się żyć 2013 i Drzazgi 2008), Leszka Dawida ( w wielokrotnie nagrodzonym Ki 2011), Ryszarda Brylskiego (Żurek 2003), Roberta Glińskiego (Wróżby Kumaka 2005), Szymona Jakubowskiego (Jak żyć 2008), Marleen Morris (Wichry Kołymy 2008), Anny Kazejak (epizod Śląsk w filmie Oda do radości 2005) i Marcina Wrony ( w wielokrotnie nagrodzonym Człowiek magnes 2001).

 

Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, oraz  pedagog  w Studiu Teatralnym przy Teatrze Baza w Warszawie.

 

W 2011 roku otrzymał nominację do nagrody Złota Kaczka w kategorii „najlepszy aktor” za rolę Anta w filmie „Ki” w reż. Leszka Dawida

 

Na XII-stym Festiwalu Dramaturgi Współczesnej w Zabrzu w 2012 został wyróżniony za rolę w spektaklu „Kto zabił Alonę Iwanowną” w reż. Michała Kmiecika.

 

Został odznaczony przez Rektora Akademii Teatralnej Nagrodą im. Prokuratorskich „za twórcze osiągnięcia i podtrzymywanie etosu artysty”.

 

W 2014 r otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Krzysztof Ogłoza - fot. Anna Czarnota