Your image is your brand

Piotr Bułka

actor
1988
agent
Daria Ewing
+48 733 336 779
daria@agencjaroleplay.pl

information

Age range for roles: 29-38

Education: Doktor Sztuk Filmowych i Teatralnych, Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Height: 183 cm

Eyes: blue

Languages: English (fluent), Silesian (fluent)

Umiejętności: prawo jazdy kat. B, śpiew (tenor), dubbing, Motion Capture (MOCAP), judo, szermierka, pływanie, jazda na nartach, koszykówka, siatkówka, piłka nożna.

bio

Ślązak. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Doktor w dziedzinie Sztuk Filmowych i Teatralnych. Na co dzień aktor Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. W teatrze współpracuje z jednymi z najważniejszych polskich reżyserów w tym z Mają Kleczewską, Wojciechem Farugą, Małgorzatą Bogajewską czy Robertem Talarczykiem.

Zagrał w wielu produkcjach filmowych: „Sztuce Kochania” Marii Sadowskiej, „Gwiazdach” Jana Kidawy-Błońskiego, „Pogrzebinach” Wojciecha Stupnickiego, „Magdalenie” Mateusza Znanieckiego oraz m.in w serialach „Papiery na szczęście”, „Na dobre i na złe” czy „Miasto skarbów”. Wcielił się w jedną z głównych postaci w wielokrotnie nagradzanym na całym świecie krótkometrażowym filmie animowanym Tomka Popakula „ACID RAIN”. Jest odtwórca głównej roli w serialu „Patrol”. Współpracuje z Audioteką oraz współpracował ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przy dubbingu filmów animowanych.

video
see also