RolePlay | Irmina Liszkowska - aktorka
Młoda, utalentowana aktorka teatralna. Znana z "Opera za trzy grosze" i "Trzy Siostry". Współpraca z Teatr Jaracza w Łodzi, Stowarzyszenie Teatralne Chorea.
aktorka, aktorka teatralna, Operetka, Teatr Jaracza, Opera za trzy grosze, Opera, Stowarzyszenie Teatralne Chorea, Łódź
19894
page-template-default,page,page-id-19894,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie: PWSFTViT w Łodzi

 

Wzrost: 177 cm

 

Oczy: Niebieskie

 

 Języki: angielski i litewski – native,

rosyjski – podstawowy

 

 Instrumenty: Saksofon altowy

 

Umiejętności: jazda konna, pływanie, szermierka, karate, taniec klasyczny i współczesny, podstawy GAGA

Urodzona 18 czerwca 1997 r. w Suwałkach. Należąca do litewskiej mniejszości narodowej. Studentka III roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Już na II roku zadebiutowała w spektaklu dyplomowym IV roku Wydziału Aktorskiego „Operetka” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Oprócz tego swoją drogę teatralną rozpoczęła w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Obecnie gra tu w trzech spektaklach: „Królowa śniegu”- główna rola Gerdy (reż. Janina Niesobska), „Trzy siostry” – rola Służącej (reż. Jacek Orłowski), „Opera za trzy grosze” – rola dziwki Betty (reż. Wojciech Kościelniak). Współpracowała również ze Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea w Łodzi. Oprócz tego podczas studiów w Łodzi współpracowała z uznanymi reżyserami takimi jak Grzegorz Wiśniewski czy Małgorzata Bogajewska.

Bierze liczny udział w etiudach szkolnych, gdzie pracuje z młodymi reżyserami i operatorami.

Prywatnie kocha podróże, naturę i aktywny styl życia.