RolePlay | Michał Czernecki - aktor
Pierwsza w Polsce agencja managerska wyspecjalizowana w kompleksowym prowadzeniu na rynku osób publicznych, zajmujących się działalnością artystyczną w obszarze sztuk: teatralnej, telewizyjnej i filmowej.
aktor, aktor filmowy, aktor teatralny,
20384
page-template-default,page,page-id-20384,qode-news-1.0.2,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wykształcenie: PWST w Krakowie

 

Wzrost: 185 cm

 

Oczy: Brązowe

 

 Języki: angielski, niemiecki – komunikatywny, rosyjski – podstawowy

 

Sport: Boks, squash, wspinaczka, pływanie.

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent krakowskiej PWST. Zadebiutował główną rolą w znanej ekranizacji „Hamleta” Łukasza Barczyka u boku m.in. Janusza Gajosa i Zbigniewa Zapasiewicza. Grał m.in. u Krystiana Lupy, Andrzeja Wajdy, Mai Kleczewskiej, Ondreja Spišaka, Tadeusza Słobodzianka. Zachwycił m.in. rolą Lewego w filmie „Wojna polsko-ruska” Xawerego Żuławskiego. Zagrał w ponad 30  serialach i filmach. Obecnie gra w najpopularniejszych w Polsce produkcjach („Diagnoza”, „Ślepnąc od świateł”, „Wojenne dziewczyny”, „Ucho Prezesa” „Motyw”, „Znaki”). W kinach mogliśmy go zobaczyć w „Planecie Singli”, „Podatku od miłości”, „Miłość jest wszystkim” czy ostatnio w filmie „25 lat niewinności, sprawa Tomka Komendy”. Gościnnie pojawia się także w programach kabaretowych. W 2018 roku wydał także w formie książkowej biograficzny wywiad-rzekę pt. „Wybrałem życie”. Prywatnie – mąż i ojciec dwóch synów.

Mafia dla Psa

"Czas Honoru- Powstanie"